آخرین اخبارکد مطلب: 28050
تاریخ انتشار: ش, 1398/09/02 - 11:15
فرماندار شهرستان اصلاندوز گفت:تا سال آینده کل اراضی پایاب خداافرین و عمارت در محدوده شهرستان اصلاندوز که در حدود ۱۰ هزار هکتار است، به سطح زیر کشت خواهد رفت.

به گزارش ارس تبار ،سیدعباس مینایی در حاشیه جلسه بررسی حق اشتراک آب کشاورزان پایاب سد خداآفرین به خبرنگار ما گفت : با توجه به اهمیت موضوع بررسی حق اشتراک آب کشاورزان منطقه، جلسات متعدد و بازدیدهای مستمری از مزارع و محل پایاب انجام پذیرفته و مطالبات کشاورزان به صورت جدی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: با برگزاری این جلسات تصمیم لازم برای ارائه تخفیف لازم به جامعه عشایری در خصوص حق اشتراک آب و تقویت روند پیگیری حق و حقوق عشایر و روند واگذاری آن مصوب شد.

فرماندار اصلاندوز گفت:با روندی که در پیش گرفته شده حداکثر تا سال آینده کل اراضی پایاب خداافرین و عمارت در محدوده شهرستان اصلاندوز که در حدود ۱۰ هزار هکتار است، به سطح زیر کشت خواهد رفت.

مینایی با بیان اینکه طبق تصمیم نهایی اتخاذ شده تأمین آب اراضی شهرستان‌های اصلاندوز،پارس آباد و بیله سوار حداقل برای ۷ هزار هکتار  از طریق کانال مغان صورت خواهد پذیرفت اظهار کرد:سازمان جهاد کشاورزی نیز در این راستا مکلف شده تا همچنان مشاوران، پیمانکاران و واحدهای ترویج جهاد کشاورزی را برای آموزش کشاورزان پای کار بیاورد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر