آخرین اخبارکد مطلب: 28063
تاریخ انتشار: ج, 1398/09/15 - 14:58
امام جمعه اصلاندوز گفت:اگر کاندیدایی توانایی مدیریت و حوصله کار نداشته باشد و به مجلس راه یابد حق الناس است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین "عظیم اسدزاده"در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد ثبت نام کاندیداهایی مجلس گفت:کسانی که برای نمایندگی مجلس ثبت نام می کنند باید تقوا و توانایی مدیریت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه عدم توانایی مدیریت در مسئولیت محوله حق الناس است افزود:اگر کاندیدایی توانایی و حوصله کار وجود نداشته باشد و به مجلس راه یابد حق الناس است و در این صورت در وضع قانون گرفتاری برای مردم و جامعه بوجود می آورد.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه با تاکید بر اهمیت شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی از نگاه رهبر معظم انقلاب گفت:15سال است که رهبری به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات عنایت و توجه دارند که این کار محقق شود،اما متاسفانه دولت ها نتوانستند خواسته بحق رهبری جامه عمل بپوشانند.

حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه ایجاد و تقویت شبکه ملی اطلاعات یکی از زیر ساخت های راهبردی کشور است افزود: منافع شبکه ملی اطلاعات همسان منافع خودکفایی ایران در برق،انرژی، کشاورزی،صنایع نظامی و دفاعی است که امیدواریم مسئولان در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری قدم جدی بردارند.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم  انقلاب اشاره کرد و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب این بیانیه را برای تعالی و رشد و عظمت انقلاب اسلامی مطرح کردند گفت:انقلاب اسلامی می تواند به مرحله خودسازی جامعه و تمدن سازی برسد.

خطیب جمعه اصلاندوز بیانیه گام دوم انقلاب را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت:یکی از موارد مهم این بیانیه ثبات،امنیت و حفظ تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اسدزاده موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت های حیاتی اقتصادی و عمرانی را یکی دیگر از موارد مهم بیانیه رهبری عنوان کرد و گفت:انصافا نظام جمهوری اسلامی ایران با این همه مشکلات و گرفتاری تاکنون توانسته در دنیا و کشور به مرحله فراتر برود.

وی همچنین به اوج رساندن مشارکت مردمی و مسابقه خدمت رسانی را از دیگر موارد مهم بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت:حضور مردم در صحنه های مختلف نظام جدی و پرثمر بوده که اینها از برکات نظام جمهوری اسلامی و عنایت مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه با تسلیت سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س)،از این حضرت بعنوان زینب ثانی نام برد و تمام دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را به الگو گیری از سیره و روش زندگانی ائمه اطهار(ع)دعوت کرد.

اسدزاده با تبریک 16 آذر روز دانشجو به دانشجویان کشور بخصوص شهرستان اصلاندوز گفت:این روز بعلت کشتار دانشجویان معترض به حضور آمریکا در دانشگاه تهران در قبل از انقلاب که بعد از انقلاب به روز دانشجو نامگذاری شد.

وی همچنین شهادت سرتیپ خلیان احمد کشوری عقاب تیزپرواز جبهه های جنگ را تسلیت گفت و افزود:این شهید گرانقدر در دفاع مقدس فعالیت جدی داشته است که در میمک به درجه رفیع شهادت نائل شد.

خطیب جمعه اصلاندوز در خطبه اول ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسگری(ع) به فضایل زندگانی و حیات این امام بزرگوار اشاره کرد و گفت: باید گفتار و رفتار ائمه اطهار(ع) به مردم بازگو شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر