آخرین اخبارکد مطلب: 28071
تاریخ انتشار: ي, 1398/09/24 - 16:23
ستاد انتخابات استان اردبیل روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هرگونه گمانه‌زنی درباره رد صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صحت نداشته و روند بررسی‌ها همچنان بر اساس مهلت قانونی ادامه دارد.

به گزارش ارس تبار به نقل از ایرنا ،این ستاد اعلام کرد: به دنبال انتشار خبر نادرست از آمار رد صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل به اطلاع مردم فهیم و نجیب استان و مدیران شبکه‌های مجازی می‌رساند که این آمار کذب بوده و صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طبق برنامه زمان‌بندی توسط مراجع چهارگانه در دست بررسی می‌باشد.

این ستاد از مدیران شبکه‌های مجازی خواسته است تا نسبت به صحت اخبار منتشره با دقت و مسوولیت بیشتری عمل کرده و اخبار رسمی را از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات پیگیری کنند.

در استان اردبیل با پایان موعد انتخابات  ۲۳۴ نفر در این داوطلب نمایندگی مجلس شدند که از این تعداد ۱۰۱ نفر در حوزه انتخابیه اردبیل ، نمین، نیر و سرعین؛ ۶۰ نفر در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز مغان ، ۳۸ نفر در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر ، ۲۱ نفر در مشگین‌شهر و ۱۴ نفر در گرمی‌مغان داوطلب نمایندگی مجلس شدند.

۲۱۴ نفر از داوطلبان مرد و ۲۰ نفر زن بودند و از نظر تحصیلات نیز  ۲۱ نفر از داوطلبان دارای مدرک دکترا، ۱۹۵ نفر کارشناسی ارشد، ۱۱ نفر مدرک کارشناسی بوده و هفت نفر نیز مدرک حوزوی دارند.

، نام‌نویسی از نامزدهای انتخابات از روز یکشنبه ۱۰ آذر شروع و شامگاه شنبه ۱۶ آذر به پایان رسید.

استان اردبیل پنج حوزه انتخابیه داشته و دارای هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر