آخرین اخبارکد مطلب: 28090
تاریخ انتشار: ي, 1398/10/01 - 17:57
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری اردبیل گفت:فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین جامعه عشایری استان اردبیل ترویج می شود.

به گزارش خبرنگار ارس تبار  سرهنگ حسین حسین زاده بعد از ظهر امروز در نشست با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در اصلاندوز اظهار کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با توجه به لزوم توسعه کتابخانه های عمومی متناسب با نیازهای جامعه به مناطق محروم و عشایری و استفاده از ظرفیت های دستگاه های فرهنگی کشور به منظور بسترسازی ارتقای سطح مطالعه مفید تفاهم‌نامه‌ای فی ما بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان بسیج عشایری کشور منعقد شده است.

وی تصریح کرد: بسیج عشایری و کتابخانه های عمومی در تفاهم نامه همکاری به دنبال ارائه خدمات به مناطق محروم و عشایری کشور،تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه عشایری، ارتقاء سطح بینش و آگاهی آحاد جامعه عشایری نسبت به مسائل فرهنگی جامعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناطق عشایری است .

فرمانده ناحیه بسیج سپاه عشایری استان بیان کرد: معرفی کتابخانه های واقع در شهرستانهای دارای بافت عشایری از جمله اصلاندوز ، پارس‌آباد ، بیله‌سوار،گرمی،خلخال و مشکین شهر با اولویت مناطق پر جمعیت به‌عنوان کتابخانه هایی معین جهت ارتباط با حوزه های مقاومت بسیج و برگزاری جلسات جمع خوانی کتاب، تهیه و ارسال بسته های فرهنگی تبلیغی برای ارائه به مناطق هدف، توسعه فعالیت های بخش کودک کتابخانه ها و برگزاری کلاس های آموزشی و مهارتی برای عشایر از اهداف همکاری کتابخانه های عمومی استان اردبیل و بسیج عشایری عنوان کرد.

حسین زاده عنوان کرد: در راستای پیشبرد برنامه های کتابخوانی در جامعه عشایری ، نمایندگان بسیج عشایری به عنوان سفیران کتاب در ارتباط با کتابخانه های معین و ارائه خدمات به مناطق هدف ،همکاری با نهاد در ارائه خدمات کتابخانه و مشارکت در برگزاری مسابقات کتابخوانی در جامعه عشایری، بررسی نیاز مناطق عشایری با توجه به شیوه زندگی و اعلام به نهاد جهت گرد آوری منابع مورد نیاز برای ارائه خدمات، مشارکت در برگزاری برنامه های فرهنگی و ترویجی در جامعه عشایری و تحویل اقلام فرهنگی تبلیغی توسط سفیران کتاب از کتابخانه های معین و توزیع در مناطق عشایری معرفی می شود.

وی بهره گیری از فرصت ها و همکاری های متقابل در راستای هدف متعالی ارتقای سطح دانش و فرهنگ جامعه عشایری مهم دانست و گفت:بسیج سپاه عشایری استان آمادگی دارد با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی با همکاری کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی قدم های موقری بردارد.

در ادامه جلسه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد:کتاب و کتابخوانی زیربنای توسعه فرهنگی در جامعه است و امروز باید از ظرفیت نهاد و دستگاه های مختلف فرهنگی در ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

پروانه رضاقلی زاده استفاده از ظرفیت بسیج عشایری استان را در توسعه فرهنگ کتابخوانی مهم دانست و گفت: بدون شک پیشگامی بسیج عشایری استان در ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین جامعه عشایری می تواند موثر واقع شود و در همین راستا کتابخانه های عمومی نیز آماده همکاری برای تحقق این امر مهم است.

وی بیان کرد: امروز کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی در جامعه تبدیل شدند و امروز کتابخانه ها با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش موثری دارند.

انتهای پیام

ارسال نظر