آخرین اخبارکد مطلب: 28323
تاریخ انتشار: ش, 1399/02/13 - 22:58
روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری در پیامی گرامیداشت هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج را تبریک گفت.

به گزارش ارس تبار در این پیام آمده است....

بسم الله الرحمن الرحیم
«هُوَ الَّذي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولاً مِنْهُمْ يَتْلُوا عَلَيْهِمْ آياتِهِ وَ يُزَکِّيهِمْ وَ يُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ وَ إِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفي‏ ضَلالٍ مُبينٍ» (جمعه/2)
هدف از بعثت انبیاء الهی نه فقط تعلیم و تربیت، بلکه رساندن انسان به مقام بندگی خداوند متعال و ستیز با طاغوت است. این معنا در آیه «وَ لَقَد بَعَثنا فی کُلِّ اُمَّةٍ رَسولًا اَنِ اعبُدُوا اللهَ وَ اجتَنِبُوا الطّاغوت» بیانگر این امر است که عبودیّت خدا، یعنی چهارچوب حیات را در خدمت اوامر الهی و نواهی الهی قرار دادن؛ و اجتناب از طاغوت؛ معنایش این است که یک خطّی در مقابل خطّ توحید و خطّ عبودیّت الهی وجود دارد و آن، خطّ طاغوت است. کفر به طاغوت، همراه و ملازم با ایمان بالله است؛ این، جهت بعثت انبیا است.
هرجا و برای هر چیزی که پیامبری مبعوث می شود آنجا محل بعثت و حضور معلم است. معلم کسی است که متعلم خود را به محضر خدای متعال برساند و صحنه زندگی او را صحنه حضور خدا کند. یعنی زندگی متعلم صحنه حضورخدا و تفسیر عشق به خدا باشد و رد پایی از شیطان در آن نباشد.
رسالت سازمان عقیدتی سیاسی که تربیت و آموزش نیروهای مسلح نظام اسلامی است اهمیت دو چندان خواهد داشت زیرا بار ایجاد و حفظ امنیت پایدار بر دوش عناصری است که خود اگر از درون با تزکیه و تعلیم و تربیت در امنیت از وساوس شیطانی نباشند این نگرانی وجود دارد که خود زمینه ساز حاکمیت طاغوت باشد. و تلاش تمامی سیستم های تربیتی را بی نتیجه سازد و جامعه با حاکمیت طاغوت بهره ای از تعلیم تربیت خود نبرند.
در پایان بار دیگر با ابراز تضرع به اول معلم هستی، از او می خواهم که همه تلاشگران در عرصه تعلیم و تربیت را مقرون رحمت ، لطف و عنایت خود قرار دهد.

روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری

انتهای پیام/

 

ارسال نظر