آخرین اخبارکد مطلب: 28353
تاریخ انتشار: ي, 1399/03/11 - 08:15
رییس اداره محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت:پتانسیل گردشگری تالاب سد میل و مغان با شکل گیری شبکه شهرداران شهرهای تالابی کشور در سطح بین المللی معرفی خواهد شد.

به گزارش ارس تبار ،هاشم میرزانژاد با اشاره به طرح اعتبار سنجی شهرهای تالابی که توسط کنوانسیون رامسر اجرا می شود گفت: این طرح فرصتی بوجودآورده تا شهرهای تالابی اقدامات خردمندانه خود را برای حفاظت و بهره برداری از تالاب ها با دیگر شهرداران در سطح بین الملل به اشتراک بگذارند تا بستر مناسب جهت رونق گردشگری و اقتصادی هرچه بیشتر این شهرها فراهم شود.

وی افزود:پتانسیل های گردشگری تالاب سد میل و مغان شهرستان اصلاندوز با شکل گیری شبکه شهرداران شهرهای تالابی کشور در سطح بین المللی معرفی خواهد شد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان پارس آباد و اصلاندوز گفت:تالاب سد میل مغان با 150 هکتار وسعت بزرگترین تالاب شمال استان اردبیل واقع شده که همه ساله میزبان 30هزار قطعه از 72 گونه پرنده مهاجر بین المللی است.

میرزانژاد اظهار کرد:پیمان بین‌المللی حفاظت از تالاب‌ها،حیوان‌ها و گیاهان وابسته به آنها (بویژه پرندگان آبزی) 'کنوانسیون رامسر' در سال 1349 در شهر رامسر به تصویب 18 کشور رسید و هم‌اکنون 169 کشور جهان عضو این پیمان هستند.

آرزومند شهردار اصلاندوز نیز از برنامه ریزی دقیق و اصولی  شهرداری برای ایجاد بستر مناسب جهت رونق اقتصادی و جذب گردشگر در تالاب سد میل و مغان خبر داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر