آخرین اخبار


کد مطلب: 28366
تاریخ انتشار: د, 1399/03/19 - 09:33
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر ۸۵ بیمار در بخش ویژه کرونا بستری بوده و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی کامل از بخش ویژه کرونا بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

به گزارش ارس تبار محمدرضا رضایی‌بنا اظهار کرد: در حال حاضر ۸۵ بیمار در بخش ویژه کرونا بستری بوده و از این تعداد ۳۴بیمار با وضعیت وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا تحت نظر و درمان هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی کامل از بخش ویژه کرونا بیمارستان‌های استان ترخیص و ۱۳ بیمار در بخش ویژه کرونا بستری شدند که روند کرونا استان اردبیل در حال حاضر با شیب بسیار کند و آرامی، نزولی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: از عموم مردم استان تقاضا داریم در خارج از منزل و اماکن عمومی حتماً فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

وی همین‌طور در خصوص علت عدم ثبت مورد مثبت کرونایی در ۲۴ساعت اخیر بیان داشت: در ۲۴ ساعت اخیر به‌دلیل بروز مشکلات فنی در آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان، آزمایش PCR کرونا با مشکل روبرو بوده و به این دلیل تعداد مبتلایان در شبانه روز اخیر صفر اعلام شد.

رضایی بنا تصریح کرد: به‌زودی مشکلات فنی آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان رفع شده و طبق روال عادی آزمایشات تشخیصی کرونا انجام خواهد شد.

احتمال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: با توجه به عدم رعایت فاصله‌گذاری، استفاده نکردن از ماسک، وضعیت صعودی کرونا در استان‌های همجوار اردبیل و سفرهای بین استانی که صورت می‌گیرد، احتمال بازگشت استان اردبیل به روند صعودی و اوج کرونا وجود دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر برای درمان بیماران مبتلا به کرونا از روش‌های پلاسما درمانی و تصفیه خون استفاده می‌شود.

رضایی بنا گفت: داروی هیدروکسی کلروکین به‌دلیل اینکه در تحقیقات تخصصی مشخص شد تأثیر ناچیزی در درمان بیماران مبتلا به کرونا دارد، دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد ولی استفاده از دیگر داروهایی که از آغاز کرونا برای افراد مبتلا به این بیماری تجویز می‌شد ادامه دارد./فارس

انتهای پیام/

 

ارسال نظر