آخرین اخبارکد مطلب: 28384
تاریخ انتشار: ج, 1399/05/03 - 22:12
امام جمعه اصلاندوز گفت:امروز جمهوری اسلامی ایران ام القرای جهان اسلام و مقتدر در دنیا است.

به گزارش ارس تبار حجت الاسلام عظیم اسدزاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان اصلاندوز با گرامیداشت 5 مرداد، سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور به فضیلت و اهمیت نماز جمعه در اسلام و ایران اشاره کرد.

وی افزود: در قرآن کریم از ۱۱۴ سوره یک سوره به اسم سوره جمعه آمده و فلسفه این فریضه الهی در این سوره بیان شده است.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز نماز جمعه را نقطه مشترک و وحدت امت اسلامی دانست و با اشاره به اهمیت شرکت در نماز جمعه بیان کرد: قرارگاه فرهنگی، آگاهی بخشی، ایجاد همبستگی و تقویت روحیه از مهمترین دستاوردهای نماز جمعه است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در طول ۴۱ سال از انقلاب اسلامی امروز در ۹۰۰ شهر کشور نماز جمعه اقامه می‌شود اما در برخی از شهرها به‌علت وضعیت قرمز ویروس کرونا و اهمیت و حفظ سلامت مردم و نمازگزاران این فریضه الهی برگزار نمی‌شود.

 اسدزاده با بیان اینکه تاکنون تعداد ۵ شهید محراب در نماز جمعه توسط دشمنان کوردل تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است افزود: این حرکت بزدلانه دشمن نشان می‌دهد نماز جمعه در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و دشمن برگزاری این فریضه الهی را بر نمی‌تابد و به‌فکر تخریب نماز جمعه است.

خطیب نماز جمعه اصلاندوز در ادامه اظهار داشت: نمایندگان چهار سال را فرصت بشمارند و حواشی را کنار گذاشته و با سایر قوا هم افزایی داشته باشند.

 اسدزاده با بیان اینکه ایران اسلامی امروز به یک کشور مقتدر و قوی تبدیل شده است، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران ام القرای جهان اسلام و مقتدر در دنیا است.

وی معنویت، ایمان و وحدت ملی را باعث قوی و محکم شدن ایران در دنیا عنوان کرد و گفت: امروز باید فرهنگ هشت سال دفاع مقدس را به جوانان  و نسل جدید بازگو کنیم.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه با همبستگی ملی باید در اقتصاد مقاومتی قوی باشیم گفت:
نخبگان جامعه، علما و دانشمندان دست به دست هم دهند تا برای ایران قوی و محکم‌تر موثر واقع شوند.

اسدزاده با اشاره به موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشور و شهرستان اصلاندوز از مردم خواست تا پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا به مدد خداوند متعال بتوانیم این ویروس منحوس را شکست دهیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر