آخرین اخبارکد مطلب: 28429
تاریخ انتشار: س, 1399/07/01 - 22:14
فرماندار شهرستان اصلاندوز گفت: شهرستان اصلاندوز نقطه شروع کشاورزی مدرن کشور است که لازم است مرکز جهاد کشاورزی این شهرستان به مدیریت ارتقاء یابد.

به گزارش ارس تبار سید عباس مینایی امروز در جلسه کارگروه آب،کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان اصلاندوز اظهار کرد: شهرستان  اصلاندوز نقطه شروع کشاورزی مدرن کشور است اما وزارت جهاد کشاورزی هیچ اقدامی در خصوص استقرار اداره جهاد کشاورزی در این منطقه انجام نداده است.

وی با بیان اینکه بزرگترین پروژه شمال‌غرب کشور یعنی پروژه عظیم شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان عملیاتی شده، افزود: در شهرستان اصلاندوز بیش از ۶ هزار هکتار از این اراضی به کشاورزان و ساکنین در محل واگذار شده و با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا کشت و زرع می‌شود.

فرماندار شهرستان اصلاندوز تصریح کرد: نزدیک ۴هزار هکتار از اراضی کشاورزی شرق و غرب دره رود نیز در حال مجهز شدن به سیستم آبیاری نوین است.

مینایی با اشاره به سفر وزیر جهاد کشاورزی و درخواست مکرر کشاورزان و فرمانداری در خصوص ارتقاء مرکز جهاد کشاورزی اصلاندوز به مدیریت گفت: علیرغم پیگیری‌های متعدد متاسفانه این امر تحقق نیافته است.

فرماندار اصلاندوز ضمن دعوت کشاورزان منطقه به رعایت الگوی کشت گفت: اگر الگوی کشت توسط کشاورزان رعایت نشود، بازار فروش مناسبی برای محصولات کشت شده وجود نخواهد داشت که باعث تضرر کشاورزان می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر