آخرین اخبارکد مطلب: 28435
تاریخ انتشار: ج, 1399/07/11 - 19:12
امام جمعه اصلاندوز گفت:مذاکره بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان بهترین راه حل برای مسئله قره باغ است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار حجت الاسلام عظیم اسدزاده در نماز جمعه این هفته اصلاندوز با اشاره به مناقشه منطقه قره باغ اظهار کرد:جنگ بین دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان  از ۳۰ سال پیش آغاز شده است و الان هم‌ ادامه دارد و هردو کشور خود را حق دار قره باغ می دانند،اما در واقع حق دار اصلی قره باغ مسلمین و جمهوری آذربایجان است.

وی ضمن تسلیت شهادت جمعی از سربازان جمهوری آذربایجان در این درگیری افزود:از فرو پاشی شوروی سابق تمام کشور ها مستقل شدند، اما جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر روی منطقه قره باغ وارد مناقشه شدند و ایران با تمام قوا از جمهوری آذربایجان حمایت کرده است.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به شایعه های اخیر مبنی بر کمک ایران به ارمنستان تصریح کرد: بعضی از سرویس های اطلاعاتی کشورهای خارجی به این موضوع دامن میزنند و کشور ایران را متهم می کنند که ایران کمک نظامی به کشور ارمنستان کرده اما در واقع ایران هیچ گونه کمک نظامی نکرده است.

اسدزاده با بیان اینکه ایران هر دو کشور را به صلح و مذاکره دعوت میکند افزود:رژیم صهیونیستی برای فروش تسلیحات نظامی به کشور آذربایجان میخواهد،میان ایران و برادران آذری مسلمان جمهوری آذربایجان اختلاف بیاندازند که قطعا موفق نخواهند شد.

وی یا اشاره به حضور مستشاران نظامی و سرداران کشورمان در جمهوری آذربایجان  و آموزش نیروهای آذری گفت:نباید کمک‌های ایران در طول تاریخ به جمهوری آذربایجان نادیده گرفته شود.

امام جمعه اصلاندوز ضمن توصیه به دولتمردان آذربایجان افزود:مردم و دولت مردان جمهوری آذربایجان به رسانه فرصت طلب توجه نکنند و حیله های دشمنان را آشکار سازند و ایران را از خود بدانند.

اسدزاده با اشاره به بیانیه اخیر نمایندگان ولی فقیه ۴ استان آذربایجان شرقی،غربی،اردبیل و زنجان مبنی بر حمایت از آذربایجان گفت:ما هم به نوبه خود از آذربایجان حمایت میکنیم.

وی بیان کرد:اما جواب این حمایت ها این نیست که ایران را متهم به همکاری نظامی و فروش تسلیحات نظامی به کشورها کنند و امیدواریم برادران آذری منصفانه قضاوت کنند که قطعا همین طور خواهد بود.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به اصابت چندموشک و راکت به شهرستان مرزی اصلاندوز از وزارت امور خارجه و وزارت دفاع کشورمان خواست به هردو کشور تذکر دهند تا در محاسبات خود دقت کنند تا توپ و خمپاره های شلیک شده از هردو طرف به شهرستان اصلاندوز دیگر اصابت نکنند.

اسدزاده بهترین راه برای پایان دادن به مناقشه قره باغ را مذاکره صلح آمیز دانست و اظهار امیدواری کرد که آذربایجان در باز پس گیری قره باغ موفق شود،اما نه با جنگ البته با مذاکره و سازش به این موضوع پایان دهند.

وی همچنین ضمن تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی،از تلاشهای شبانه روزی پرسنل خدوم ناجا در سطح کشور بخصوص شهرستان اصلاندوز قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر