آخرین اخبارکد مطلب: 28440
تاریخ انتشار: د, 1399/07/14 - 08:24
امروز در هشتمین روز درگیریهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ، آرامش نسبی در نزدیکی مرزهای ایران مشهود است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،علیرغم درگیر‌های بسیار شدید دیروز در این منطقه و شلیک‌های مستمر توپخانه ها، راکت‌ها و سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین همچنین پرواز‌های مکرر هواپیماها، بالگرد‌ها و پهپاد‌های نظامی دو طرف، امروز تنها در حوالی ساعت ۷ صبح دو طرف تبادل آتش مختصری انجام دادند و سپس درگیری فروکش کرد.

هم اکنون با حضور پررنگ نیرو‌های نظامی، مرزبانی و انتظامی امنیت و آرامش کامل در نواحی مرزی شهرستان اصلاندوز برقرار است و مردم مشغول زندگی عادی خود هستند.

 بازدید فرمانده نیروی زمینی سپاه از مرز ایران و جمهوری آذربایجان در اصلاندوز

سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه صبح روز یکشنبه با استقبال فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پارس آبادمغان وارد فرودگاه این شهرستان شد و لحظاتی بعد از  بازدید از نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در اصلاندوز این شهرستان را به مقصد آربایجان شرقی ترک کرد.

بازدید نمایندگان کمیسیون امنیت ملی مجلس از مرز ایران و آذربایجان در پی مناقشات قره باغ

نائب رییس،سخنگو و رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستانهای کلیبر،هوراند و خداآفرین از مرز شهرستان اصلاندوز در سدمیل مغان این شهرستان  بازدید کردند.

پیش از این سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از اعزام هیاتی از جانب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بازدید از مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان پیرو تحولات و مناقشات بین کشورهای ارمنستان و آذربایجان خبر داد.

گفتنی است در طی درگیری روزهای اخیر نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ،مسئولین امنیتی و نظامی کشورمان از نزدیک در جریان امنیت مرز کشور قرار گرفتند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر