آخرین اخبارکد مطلب: 28445
تاریخ انتشار: س, 1399/07/15 - 08:11
مشاور رهبر انقلاب گفت:ارمنستان بخش‌های اشغال شده را به جمهوری آذربایجان بازگرداند

به گزارش ارس تبار ،ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل درباره اختلاف ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مالکیت قره باغ گفت:ما به یکسری مبانی معقول و منطقی معتقدیم و یکی از آن‌ مبانی این است که ما به «تمامیت ارضی» همه کشورها احترام می‌گذاریم.

حدود ۷ شهر، توسط ارمنستان اشغال شده است. در این مورد ۴ قطعنامه در سازمان ملل تصویب شده است که همه این‌ها ملزم می‌کند ارامنه‌ای که این بخش‌ها از خاک آذربایجان را اشغال کرده‌اند آنجا را ترک کنند و به مرزهای بین‌المللی برگردند.

ما می‌خواهیم که ارمنستان این بخش‌های اشغال شده را به جمهوری آذربایجان بازگرداند. بیش از ۱ میلیون آذری در پی اشغال این مناطق آواره شده‌اند و باید به زودی به خاک خود برگردند.

راه‌حل این کار به هیچ وجه نظامی نیست، بلکه باید از طریق سیاسی حل شود. لذا ما با هر اقدام نظامی از طرف هر که باشد مخالفیم؛ چرا که بازنده این جنگ مردم هستند.

به دوستان خود در ترکیه توصیه می‌کنیم که به جای نفت بر آتش ریختن، کمک کنید تا ما، شما و دیگر کشورهای منطقه حمایت از مظلوم کنیم، به آزاد شدن مناطق اشغال شده جمهوری آذربایجان کمک کنیم و تا جایی که ممکن است، اجازه ندهیم آزاد شدن مناطق اشغالی به قیمت ریخته شدن خون مردم انجام شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر