آخرین اخبارکد مطلب: 28451
تاریخ انتشار: ج, 1399/07/25 - 15:09
امام جمعه اصلاندوز در واکنش به اصابت گلوله های جنگی قره باغ به مناطق مرزی کشور گفت:از مسئولان می خواهیم به طرفین جمهوری آذربايجان و ارمنستان تذکر جدی دهند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار؛حجت الاسلام عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان مرزی اصلاندوز با اشاره به تداوم درگیری مناقشه قره باغ اظهار داشت:چند روزی است که دو کشور همسایه جمهوری آذربايجان و ارمنستان بر سر قره باغ در حال جنگ هستند.

وی با بیان اینکه مذاکره و گفتگوی عاقلانه تنها راه حل مساله قره باغ است افزود: ۳۰ سال است که دو کشور درگیر از طریق جنگ و جدال می خواهند مساله قره باغ را حل کنند اما حل این مساله تنها با مذاکره حل شدنی است.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اينکه آمریکا،رژیم صهیونیستی و تروریست‌های تکفیری بازیگران اصلی مناقشه قره باغ هستند افزود:در مذاکره روسیه دو کشور توافق آتش بس کردند، اما دوباره آتش بس نقض شد.

اسدزاده با بیان اينکه مردم دو کشور بیشترین ضرر را در این مناقشه می بییند افزود:موضع ما روشن است، قره باغ باید به مسلمانان برگردد که امیدواریم این مساله هر چه سریعتر حل شود.

وی در واکنش‌ به اصابت راکت به شهرها و روستاهای مرزی کشورمان گفت:تمامیت ارضی کشور خط قرمز ماست، از تمام مسئولان می‌خواهیم بصورت جدی هشدار و تذکر دهند تا دیگر گلوله های جنگی به خاک ما اصابت نکند.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه ضمن تسليت سالروز رحلت جانگداز حضرت پیامبر(ص)و شهادت امام حسن مجتبی (ع)،ایمان و تقوا،قسط و عدل ، علم و معرفت ،صفا و اخوت از شاخصه های زندگانی حضرت پیامبر (ص) عنوان کرد و گفت:امیدواریم همه ما در مسیر اهل بیت عصمت و طهارت و اخلاق نبوی و علوی قرار بگیریم.

اسدزاده با تاکید بر تلاش مسئولان و دولت در زمینه تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی افزود:دولت از توان درونی و با اعتماد به جوانان کشور در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تلاش کند.

خطیب نماز جمعه اصلاندوز همچنین با قدردانى از تلاش سپاه ناحیه عشایری در برگزاری گام سوم مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، از سایر ارگانها،خیرین شهرستان و بخصوص عشایر غیور و زحمتکش منطقه تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به بلاتکلیفی درمان بستر اصلاندوز اظهار کرد:شنیده حاکیست که امکانات ساختمان مرکز بهداشت و درمان را می خواهند به درمان بستر انتقال دهند که نباید اینکار صورت گیرد.

اسدزاده با بیان اينکه درمان بستر برای جمعیت ۴۰ هزار نفری شهرستان اصلاندوز نیاز ضروری است گفت:از استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل می خواهیم هر چه سریعتر این مرکز به امکانات جدید و آزمایشگاه پیشرفته تجهیز شود.

امام‌ جمعه اصلاندوز در خطبه اول به موضوع اخلاق در جامعه اشاره کرد و گفت:اخلاق خوب باعث به خیر رسیدن انسان در دنیا و آخرت می شود،هر کس می خواهد مثل پیامبر(ص)باشد باید اخلاق نیکو داشته باشد .

ارسال نظر