آخرین اخبارکد مطلب: 28460
تاریخ انتشار: س, 1399/08/06 - 09:06
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: برای راه‌اندازی درمان بستر اصلاندوز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

به گزارش ارس تبار چندین سال است که همه مردم شهرستان اصلاندوز و حتی روستاهای آذربایجان شرقی همجوار با شهرستان اصلاندوز، منتظر افتتاح پروژه درمان بستر اصلاندوز بودند، اما امروز شاهد انتقال امکانات و وسایل مرکز جامع سلامت شهری به این مرکز هستیم که بسیار تاسف‌برانگیز است.

این انتقال در حالی صورت می‌گیرد که امام جمعه اصلاندوز در تریبون نماز جمعه از انتقال تجهیزات مرکز بهداشت و درمان به مرکز درمان بستر انتقاد و اظهار کرد: درمان بستر برای جمعیت ۴۰ هزار نفری شهرستان اصلاندوز نیاز ضروری است که از استاندار و رییس علوم پزشکی استان می‌خواهیم این مرکز مهم به امکانات‌ جدید و پیشرفته مجهز شود.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل درباره این خبر بیان داشت: متاسفانه از نظر اقتصادی و با توجه به بحران کرونا، تحریم‌ها، کاهش درآمد بیمارستان‌ها و افزایش شدید هزینه‌های درمان ‌تجهیزات مرتبط با  کرونا در بدترین شرایط ممکن هستیم.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی درمان بستر اصلاندوز حداقل ده میلیارد تومان اعتبار لازم است، تصریح کرد: در شرایط بحرانی کنونی دو حرکت کارساز است، اولا اتحاد عوامل اجتماعی و سیاسی و خیرین حوزه سلامت برای جذب منابع مالی در اصلاندوز و دوم ایجاد هم‌افزایی و اتحاد عوامل دولتی و مردمی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قرار بود در این مرکز ۱۶ تخت‌ خوابی بخش‌هایی از قبیل پزشکان متخصص، آزمایشگاه مجهز و امکانات پیشرفته پزشکی ایجاد شود.

ایجاد و تجهیز درمان بستر یا به‌ اصطلاح بیمارستان کوچک می‌تواند بخشی از آلام مردم را بهبود بخشد تا کسی به جز درد بیماری، درد دیگری نداشته باشند؛ اما تحقق این امر نیازمند توجه جدی مسؤولان است تا به قول‌های داده شده جامه عمل بپوشانند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر