آخرین اخبارکد مطلب: 28136
تاریخ انتشار: پ, 1398/11/10 - 09:47
آنهایی که خانه حضرت هرا (س) را آتش زدند کسانی بودند آمده بودند دست های امام فاطمه (س) را ببندند و او را کشان کشان به مسجد ببرند و برای حکومت غصبی و طاغوتی بیعت بگیرند و فاطمه زهرا(س) نمی خواست بگذارد دست امامش را ببندند و او را تضعیف کنند و او را مجبور به بیعت کنند .

به گزارش ارس تبار،آری اگر علی (ع) هزار تا حامی مثل فاطمه داشت دستهایش بسته نمی شد و به زور او را برای بیعت نمی بردند ولی افسوس که تنها حامی علی زهرا بود که آنگونه شهید شد، شهید راه ولایت.
گفتیم آمده بودند دست امام زمان فاطمه (س) را ببندند، این موضوع در ادبیات سیاسی امروز یعنی اینکه عده ای آمده بودند مولفه های اقتدار نظام اسلامی را تضعیف کنند تا امام جامعه برای دفاع از نظام حق قدرتی نداشته باشد . آن روز مولفه اقتدار نظام اسلامی فقط خلاصه می شد در پنج چیز:
1. نیروهای انقلاب که از اطراف علی پراکنده شدند .
2. فدک، که (قدرت اقتصادی کانون ولایت) آن را نیز از فاطمه گرفتند.
3. بیت وحی و نبوت که آتش زدند
4. دختر پیامبر(ص) که شهیدش کردند.
5. دستانِ خیبر شکنِ علی (ع)، که آن را بستند . ولی علی علیه السلام به خاطر حفظ نظام اسلامی و به خاطر وصیت پامبر (ص) صبر نمود.
اینها مولفه های قدرت و اقتدار امام جامعه آن روز یعنی علی(ع) بود که چون از دست رفت علی (ع) 25 سال خانه نشین شد و عده ای به هوای چند روز حکومت نامشروع، انقلاب الهی پیامبر را از مسیر خود منحرف نمودند و امت اسلامی را از فیض بی انتهای ولایت الهی امیرالمومنین محروم نمودند.
درسی که ما باید از این حادثه دردناک تاریخی بگیریم این است که اولا مولفه های اقتدار امروز جامعه اسلامی مان را بشناسیم که عبارتند از :
1. ولایت فقیه
2. قانون اساسی
3. نیروهای مومن و انقلابی
4. قدرت هسته ای
5. قدرت موشکی که هیمنه طاغوت زمان را در هم می شکند.
6. قدرت منطقه ای (جریان مقاومت در کشور های عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن ، بحرین، افغانستان و ....)
7. وحدت و انسجام ملی
8. ظرفیت های ملی و مذهبی و قومی و قبیله
ثانیا بدانیم ، دشمن و جریان نفوذی و نفاق داخلی با مشاهده اقتدار غیر قابل کنترل نظام اسلامی به وحشت افتاده و می خواهد با توطئه های گوناگون این عوامل اقتدار ما را تضعیف کند ولایت فقیه را به بهانه ای، نیروهای ولایی و انقلابی را به بهانه ای، قدرت هسته ای و موشکی را به بهانه ای و قدرت منطقه ای را با شهادت سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی و وحدت و انسام ملی را با بهانه های متعدد می خواهد تضعیف کند .
حال اینجاست که مردم مومن و انقلابی باید هوشیار باشند و با کسانی که مولفه های اقتدار اسلامی را تضعیف می کنند مبارزه کنند و نگذارند مظلومیت علی (ع) دو باره در عصر ما تکرار شود که البته به حول و قوه الهی دیگر تکرار نخواهد شد به شرط اینکه ما هوشیار باشیم و نگذاریم کسانی که خواسته یا نا خواسته قدرت و اقتدار نظام اسلامی را تضعیف می کنند مقدرات و سرنوشت جامعه ما را در دست بگیرند.

یادداشت:حجت الاسلام اکبری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری

انتهای پیام/