آخرین اخبارکد مطلب: 28232
تاریخ انتشار: ش, 1398/12/24 - 16:51
فرد مبتلا به ویروس کرونا اگر در یک جمع مردم حضور داشته باشد می تواند بشکل زنجیر وار ویروس را به اطرافیان بسرعت انتقال دهد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،افراد می‌توانند بیماری کرونا را از دیگرانی که ویروس را دارا هستند بگیرند. بیماری می‌تواند از طریق قطرات کوچکی که از بینی یا دهان موقع سرفه یا بازدم خارج می شوند از شخص ناقل ویروس کرونا به شخص دیگر منتقل شود. این قطرات کوچک سپس روی سطوح یا اشیا اطراف فرد بیمار می نشیند سپس افراد دیگر این ویروس را از طریق لمس کردن این اشیا یا سطوح و سپس لمس کردن چشم ها، بینی یا دهان می گیرند.

 افراد همچنین می توانند ویروس کرونارا از طریق تنفس قطرات کوچک خارج شده به موقع سرفه یا بازدم از دهان یا بینی شخص بیمار مبتلا به کرونا بگیرند. دلیل اهمیت فاصله گرفتن حداقل یک متر (۳پا) از شخص بیمار نیز همین موضوع است.

 فرد مبتلا به ویروس کرونا اگر در یک جمع مردم حضور داشته باشد می تواند بشکل زنجیر وار ویروس را به اطرافیان بسرعت انتقال دهد،اما وقتی تجمعی نباشد و مردم در خانه بمانند ویروس نمی تواند منتقل شود و شکست می خورد.

پس مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا نقش مهمی دارند که یقینا با عمل به دستورات کارشناسان وزارت بهداشت و در خانه ماندن، خودداری از مسافرت و رعایت مسایل بهداشتی،کرونا را شکست می دهیم.

خبرنگار :سید سجاد میرزایی

انتهای پیام/