آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 21429
تاریخ انتشار: ج, 1395/01/13 - 21:51
همزمان با روز طبیعت در هوای آفتابی؛
اصلاندوزی ها به دامن طبیعت رفتند+تصاویر
مردم و گردشگران در اصلاندوز همچون دیگر شهرهای ایران اسلامی در هوای دل انگیز و بهاری با حضور در دامن طبیعت و سواحل رود ارس روز طبیعت را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سیزدهم فروردین ماه هر سال، روز پایان جشن های نوروزی است. در این روز، مردم بنا بر سنتی فرهنگی، از خانه ها بیرون می آیند و به دشت و صحرا و باغ می روند تا آخرین روز عید را در طبیعت، و در کنار سبزه و گیاه و آب روان چشمه ها و جویبارها بگذرانند.

 

این روز زیبا را، «روز طبیعت» نام گذاری کرده اند؛ روزی که باید در کنار بهره مندی از طبیعت زیبا و آب و هوای نیکو، بکوشیم آن را به زباله دانی همگانی تبدیل نسازیم و به همه نشان دهیم که «روز طبیعت» فقط یک شعار نیست؛ بلکه نشانه شعور بالای مردمی است که می خواهند سال های سال از این طبیعت زیبا بهره مند گردند.

 

مردم  اصلاندوز با حضور در طبیعت و با الهام از سرسبزی و متحول شدن تلاش می کنند تا آخرین روز تعطیلات نورزی را با خوشی به پایان برسانند و با روحیه پرنشاط و نشات گرفته از سرسبزی و نو شدن سال جدید با انرژی آغاز کنند.

 

مرد و زن و پیر و جوان و کوچک و بزرگ در گروههای چند نفری به همراه خانواده ، اقوام و دوستان در سیزدهم نوروز به دامن طبیعت شتافتند تا آخرین روز تعطیلات نوروزی را با خوشحالی در کنار یکدیگر سپری کنند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر