آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27776
تاریخ انتشار: ش, 1398/02/14 - 22:44
همایش تجلیل از معلّمان توانمند با حضور مسئولان،معلمان و دانش آموزان در مسجد جامع اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،همایش بزرگ تجلیل از معلّمان توانمند منطقه ای و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری اسوه فداکاری و ایثارگری در محل مسجد جامع شهرستان اصلاندوز با حضور امام جمعه، بخشدار٬ جانشین ناحیه عشایری ،رییس سازمان دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، رییس و کارکنان اداره آموزش و پرورش٬ جمعی از مسئولین شهرستان و معلّمان و اولیاء دانش آموزان منطقه اصلاندوز برگزار شد.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و هفته معلم گزارش مختصری از فعالیتهای آموزش و پرورش منطقه را در حوزه های مختلف ارائه کرد.

قدرت مهرآوران، آموزش و پرورش را در تربیت نسل آینده جامعه مهم برشمرد و از تمامی نهاد ها و ارگان هایی که در این امر مهم آموزش و پرورش و معلمان را یاری می نمایند تقدیر و تشکر نمود.

امام جمعه اصلاندوز نیز با گرامیداشت هفته مقام شامخ معلم و یاد و خاطره شهید مطهری این روز را به همه معلمان و فرهنگیان عزیز تبریک گفت و  به نقش معلّمان زحمتکش در عرصه های مختلف آموزشی و پرورشی اشاره و رشد و توسعه جامعه را مرهون تلاشهای شبانه روزی این قشر زحمتکش دانست.

حجت الاسلام اسدزاده استقامت، شکیبایی و پشتکاری را  از ویژگی های یک معلم توانمند برشمرد و اظهار داشت: این معلم است که با آموختن علم، همه افراد جامعه را از تاریکی به روشنایی هدایت می کند و  احادیث و روایات نقل شده در خصوص علم آن را تعریف و توصیف می کند.

اسدزاده با اشاره به ویژگی های یک معلم خوب و چگونگی رفتار وی در مدارس گفت: شغل معلمی، شغلی خطیر و مهم بوده و معلمان در جامعه مسوولیت سنگینی برعهده دارند و تجلیل از مقام معلّم را  به منزله تجلیل از علم و دانش در جامعه دانست.

وی افزود: معلمی شغل انبیاست و همانطوریکه انبیا در انجام رسالتشان حساسیت داشتند معلمان نیز باید در انجام مسئولیتشان با الگو قرار دادن رفتار ائمه معصوم (ع) در تربیت جامعه، امام راحل، شهدای گرانقدر و منویات مقام معظم رهبری اهتمام جدی داشته باشند. 

گفتنی است،پخش کلیپ در خصوص معرفی معلمان نمونه، اجرای سرود توسط دانش آموزان دبیرستان دخترانه راه زینب (س)، اهداء لوح و تجلیل از معلمان نمونه منطقه ای و بازنشستگان فرهنگی از دیگر برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر